Yurtdışı Parsiyel Taşıma

Yurtdışı Parsiyel Taşıma

Günümüzde nakliye firmalarının hemen hemen hepsi az miktarlardaki eşyalarını parsiyel yük şeklinde taşımaktadır. Yurtdışı Parsiyel taşıma, az miktardaki eşyalarınızın başka müşterilerin yine az miktardaki eşyaları ile birleştirilerek aynı araçta taşıma işlemidir.

Parsiyel taşıma işleminde eşyalarınız aracın gideceği güzergaha göre yüklenir ve sırası ile teslimat yapılır. Örneğin İstanbul ve Rusya arası bir nakliye hizmetinde Rusya’ya eşya göndermek isteyen herkes bu nakliye hizmetinden ekonomik olarak faydalanabilir.

Rupex Parsiyel eşya nakliyatında dikkat edilmesi gereken husus firmanın sizlere söz verdiği zaman eşyalarınızı sizden teslim alması ve yine söz verdiği zaman sizlere teslim etmesidir. Parsiyel nakliye işleminde nakliye firmasına taşıma tarihi ve teslimat tarihi ile ilgili 2-3 günlük opsiyon tanımalısınız. Zira evden eve nakliyat sektörü talepler doğrultusunda gerçekleştiğinden sizlerin istediği gün ve saatte eşyalarınızın teslim alınması ve istediğiniz zamanda teslim edilmesi biraz güçleşmektedir
Nakliye tercihi yaparken ise mutlaka Kurumsal ve Referanslı ev eşyası taşıma firmaları ile görüşün. Maalesef sektörümüzde çok sayıda korsan firma olduğundan yanlış bir tercih yapmanız durumunda hem maddi hemde manevi olarak zararlarınız olabilmektedir.
Rupex Yurtdışı Parsiyel Taşıma
Rupex Express, müşterilerine, komple taşımacılığın yanı sıra parsiyel taşımacılık alanında da hizmet vermektedir. Rupex Express te müşterilerinden aldığı ürünleri kendi depolarında toplayarak illere veya bölgelere göre ürün havuzları oluşturmaktadır.

Nakliye esnasında mamüllerin zarar görmemesi için de gerekli paketleme işlemleri yapıldıktan ve ürünlerin web üzerinden takip edilebilmesi için gerekli barkod işlemleri uygulandıktan sonra ürünlerin varış noktasında tam zamanında varabilmesi için araçlarını büyük bir titizlikle yönlendirerek müşteri memnuniyeti odaklı bir anlayış sağlamaktadır.

Rupex olarak 3 farklı parsiyel taşımacılık yapmaktayız:

Yurtiçi Parsiyel Taşıma
Yurtdışı Parsiyel Taşıma
Transit Parsiyel Taşıma

Yukarıdaki gerçekleştirdiğimiz parsiyel taşımacılık şekillellerinden yurtdışı ve transit parsiyel taşımacılık hizmetinde özellikle Rusya, Kazakistan, Ukranya, Tataristan, Özbekistan, Kırgizistan ve Türkmenistan parsiyel taşımacılığımız yoğun olarak yapılmaktadır.

Parsiyel Nakliyat Fiyatı Nasıl Hesaplanır?

Fiyat hesaplanırken EN x BOY x YÜKSEKLİK ve Malın Adedi birbiri ile cm veya mm cinsinden çarpılır. Tonaj bilgileri, istiflenme şekli, mal cinsini bildirmeniz gerekir. Parsiyel Malzemenin tonajı ile M3 karşılaştırılır. Tonaj ağırlıklı bir yük ise tonaj üzerinden, M3 fazla ise hacimden fiyatlandırma gerçekleşir.
Parsiyel Rezervasyon Nasıl Alınır?

Rupex yurtdışı parsiyel taşıma himetinden yararlanmak için sitemiz üzerinden online destek veya online hizmetler bölümünden taşınacak nesnenin bilgileri girilerek bizlere iletebilirsiniz. Anlaşma sağlandığı takdirde sizden teyit istenecektir. Gönderdiğimiz e-maili teyit ettiğiniz zaman kısmi rezervasyon gerçekleşir. Parsiyel rezervasyon’un tam teyidi için müşterilerimizle sözleşme imzalarız. Parsiyel rezervasyon tamamlanmış olur.
Parsiyel Sevkiyat Nasıl Yapılır?

Rezervasyon yapıldıktan sonra, depomuzda veya Liman sahasında görevli elemanlarımız vasıtasıyla konteyner veya TIR ‘a yükleme yapılır. Bizim hazırladığımız dizpozisyon’a göre elemanlarımız yüklemeyi gerçekleştirir. Yüklenen araç gümrüğe sevk edilir. Gümrükte ilgili göndericilerin gümrük beyannameleri açılır ve görevli elemanımıza teslim edilir. Araçtaki tüm göndericilerin beyannamesi açık ise tescil işlemleri yapılmış olur. Araç çıkış gümrüğüne doğru yol alır. Rut planına sadık kalarak teslimat ülkesine sevk edilir. İlgili ülkede işlemleri tamamlandıktan sonra boşaltma yerine sevk edilir. Yükler teslim edilmiş olur.

Rupex, yurtdışı parsiyel taşıma hizmeti dışında yurtdışı kapıdan kapıya kargo , yurtdışı acil kargo, karayolu taşımacılığı ve yurtdışı kargo, fuar taşımacılığı, hava ve uçak kargo, yurtdışı paket gönderimi, yurtdışı expres paket servesi, yurtdışı express kargo ve bir günde teslim kargo hizmeti sunmaktadır.